Barcode: 3347430010597
Riz basmati aux epices
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 1
Labels
organic
eu organic
non eu agriculture
fr bio 01
ab agriculture biologique
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 350.0 kcal |
| Fat | 0.9 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 77.2 g |
| of which sugars | 0.4 g |
| Fiber | 3.3 g |
| Proteins | 6.7 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Riz Basmati blanc, curry (2%), anis vert (0.1%)
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Baked beans
Simply
A NOVA 4
Cocktail 4 fruits
Freshona
B NOVA 3
Petits pains grillés aux céréales
Maitre Jean Pierre
C NOVA 4
Beetroot and carrot salad
Meadow Fresh
C NOVA 3
Bio bisocottes
Maître Jean Pierre
C
Cacahuètes grillées à sec
Alesto
C NOVA 4
Pineapple crushed in juice
A NOVA 1
mango & passievrucht nectar
Vitasia
E NOVA 3
Riz basmati bio
Ruda,Golden Sun
B NOVA 1
PORRIDGE OATS
KEARNEY'S
A NOVA 1
Cacahuètes Grillées à Sec
Alesto, Lidl
NOVA 3
Oregano
Crusti croc
D NOVA 4