Barcode: 4008837219806
Rooibos Vanille
by Bünting Tee
Environment
Eco-Score A
Labels
vegetarian
no gluten
vegan
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 1.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 0.2 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.1 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Rooibos¹ (97%), Aroma Rainforest Alliance-zertifiziert Das in diesem Produkt verwendete Aroma ist laktosefrei, glutenfrei und vegan.
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Summer fruits flavoured sparkling water
C NOVA 4
Lemonade
vive
D NOVA 4
Tropical blast zero sugar
Vive
C NOVA 4
Sparkling spring water
AquaVale
B NOVA 4
Sparkling water
Aldi - Aqua Vale
C NOVA 4
Tonic water
Aldi
C NOVA 4
Apple and mango juice
The juice company
NOVA 1
Low Calories Indian Tonic Water
Vive
C NOVA 4
ShukUp Strawberry Milkshake
C NOVA 4
still sping water
Aldi
A
Vitamin water Orange, mango & passionfruit
The Juice Company, Aldi
C NOVA 4
Shuk Up Chocolate
Cowbelle
D NOVA 4