Barcode: 0078742310107
Root beer
by Walmart
Processing
NOVA 4
Labels
kosher
orthodox union kosher
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 49.5 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 14.0 g |
| of which sugars | 14.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | — |
Ingredients
carbonated water, high fructose corn acts syrup, caramel color, potassium benzoate (preservative), natural and àrtificial flavor.
Additives
e150c
e212
Related Products
Magdalenes Rodones
Bonpreu
E NOVA 4
Formatgets lights
Bonpreu
D NOVA 4
Xocolata negra 85% amb edulcorant
Bonpreu
D NOVA 4
Crema de cacao con avellanas
Bonpreu
E NOVA 4
Nata líquida per cuinar
Bonpreu
D NOVA 4
Surtido de quesos
Bonpreu
D NOVA 4
Daus de Canana amb salsa marinera
Bonpreu
A
Iogurt líquid desnatat Natural
Bonpreu
A NOVA 4
Iogurt líquid desnatat
Bonpreu
B NOVA 4
Tomate
Bonpreu
NOVA 4