Barcode: 0098794000184
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 42.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 10.7 g |
| of which sugars | 10.7 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Carbonated water, sugar, caramel color, sodium benzoate (preservative), natural and artificial flavors, citric acid, quillaia extract, acacia gum, yucca extract.
Additives
e150c
e211
e330
e414
e999
Related Products in Beverages
RED BULL FLAVOURED DRINK
RED BULL
NOVA 4
LEMON-LIME SODA
Sprite
E NOVA 4
C4 Performance Energy Strawberry Watermelon Ice
C4
C NOVA 4
Grimbergen 50 cl Grimbergen Rouge 5.5 DEGRE ALCOOL
GRIMBERGEN, Grimbergen Rouge
NOVA 4 Eco-Score D
KEFIR cultured lowfat milk MIXED BERRY
Lifeway
C NOVA 4
Vifit Goedemorgen
Vifit
C NOVA 4 Eco-Score E
Cream Soda
OLIPOP
B NOVA 4
Carbonated aromatic drink with sugar and sweeteners
PepsiCo Inc.
E NOVA 4
Sparkling Kiwi and Strawberry
Kirkland Signature
C NOVA 4
KEFIR mixed berry
Lifeway
D NOVA 4
Ayran yaourt à boire
Silifke
C NOVA 3 Eco-Score E
Blue Raspberry Sparkling ICE Caffeine Zero Sugar
Sparkling ICE
C NOVA 4