Barcode: 0061483013390
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 96.0 kcal |
| Fat | 6.4 g |
| of which saturated | 4.0 g |
| Carbohydrates | 4.0 g |
| of which sugars | 2.4 g |
| Fiber | 0.8 g |
| Proteins | 4.0 g |
| Salt | 1.2 g |
Ingredients
water, tomato paste, cream (milk, sodium citrate, sodium phosphate, carrageenan), parmesan (pasteurized milk, salt, bacterial culture, microbial enzyme, sorbic acid, cellulose), onions, butter (milk, may contain annatto), modified corn starch, vodka, salt, cultured dextrose, spices. lait citrate de
Additives
e160b
e200
e331
e407
e460
Recipes with Similar Ingredients
Related Products
Eggplant mediterranean (moussaka)
Cedarlane Natural Foods Inc.
A NOVA 4
Roasted pork with roasted sweet potatoes, turnips, parsnips, butternut squash and chimichurri sauce paleo bowls, roasted pork
B NOVA 3
Miso Soup With Tofu
Cedarlane
Pulled Pork Tamales
Cedar Lake
C NOVA 4
vegan lentil sheperds pie
Cedarlane
NOVA 4
Simply plant powered vegan lasangna
Cedarlane
NOVA 4
Burrito grande with chile verde
C NOVA 4
Breakfast Bowls
CEDARLANE
NOVA 4
Ratatouille
Cedarlane
C NOVA 4
Roasted chile relleno
Cedarlane Natural Foods Inc.
B NOVA 4