Barcode: 0046274600195
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 320.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 78.0 g |
| of which sugars | 64.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 10.7 g |
Ingredients
Water, Jalapeno Peppers, Sugar, Garlic Puree, Modified Starch, Acetic Acid, Xanthan Gum, Potassium Sorbate, Potassium Benzoate, Citric Acid, Hot Pepper Extract
Additives
e14xx
e202
e212
e260
e330
e415
Recipes with Similar Ingredients
Best Ever Shrimp Cocktail
7 ingredients
Bang Bang Sauce
8 ingredients
Pad Thai Sauce
6 ingredients
Siracha Meatloaf
17 ingredients
Peanut Sauce
7 ingredients
Beef Stir Fry With Mushrooms, Baby Broccoli, Baby Chard And Ramps
18 ingredients
Maggie ramen
7 ingredients
Grilled Hoisen BBQ Chicken
9 ingredients
Siracha Cream Cheese Poppers
5 ingredients
Spicy Honey Lime Shrimp Kabobs
9 ingredients
Mike's Easy Spicy Tuna Wraps
6 ingredients
Kitchen Sink Meatloaf
7 ingredients
Related Products
Signature milk chocolate cookie
Irrésistibles
E NOVA 4
La Pizza bacon, jambon, mozzarella et cheddar
Irrésistibles
D NOVA 4
Sirloin Beef Burgers
Irrésistibles
NOVA 4
Life smart
Irrésistible
B NOVA 4
Le biscuit signature chocolat noir
IRRESISTIBLES
E NOVA 4
Crème glacée slelection à la vanille
Selection
C NOVA 4
Butterscotch Ripple Ice Milk
Sélection
C NOVA 4
Fromage suisse sans lactose
Selection
D NOVA 3
Bacon
Selection
Crispy calamari
Selection
C NOVA 4