Barcode: 4016249015732
Sirop d'agave pur
by Allos
Labels
organic
vegetarian
eu organic
vegan
de oko 001
green dot
incorrect data on label
nl bio 01
falsche ernahrung fakten auf dem etikett
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 420.0 kcal |
| Fat | 0.1 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 103.5 g |
| of which sugars | 103.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.1 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
sirop d'agave* *issu de l'agriculture biologique controlée.
Related Products in Sweeteners
B.G. Reynolds', Hand-Crafted Exotic Syrups, Vanilla
B.G. Reynolds'
D NOVA 3
Organic 100% pure maple syrup, vanilla bean
E NOVA 1
Organic Vermont Maple Syrup
E
Pure cane liquid sugar
D NOVA 2
Maple syrup
E NOVA 3
Raw Indiana Honey
Bohman Bee Company
NOVA 3
Bourbon Aged Organic Maple Syrup
Sapjack
E NOVA 2
ORGANIC MAPLE SYRUP
SAPJACK
E
Liquid Sugar
Kelly's Delight
D NOVA 2
Maple syrup
E NOVA 3
Bourbon Barrel Aged Maple Syrup
Sugar Chalet
E
Mint julep simple syrup
D NOVA 4