Barcode: 20808983
Sirop de Liège
by Maribel
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
made in belgium
Categories
Available in
belgium, france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 295.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 71.0 g |
| of which sugars | 65.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.7 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
65 % concentrated juice of cooked fruits in variable proportion (pear, apple, date), sugar, corrector of acidity : citric acid, gelling agent pectin,
Additives
e330
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Portuguese Bread
J.J. Cassone
C NOVA 4
Mexican style refried beans
La Tiara
A NOVA 3
Real Fruit Smoothie
Fruchi
E NOVA 4
Fruit Smoothie
Fruchi
E NOVA 4
Zesty Italian Meatless Meatballs
Adf Foods (Usa) Ltd
C NOVA 4
Real Fruit Smoothie
The Schwan Food Company
E NOVA 4
Fruit Smoothie
Fruchi
E NOVA 4
Enriched 12 club rolls
J.J. Cassone Bakery Inc.
C NOVA 4
Meatless Meatballs
Adf Foods (Usa) Ltd.
A NOVA 4
Meatless Meatballs
Adf Foods Ltd
B NOVA 4
Pizza melt pepperoni
Red Baron
D NOVA 4
Pagoda cream cheese wontons
Pagoda
E NOVA 4