Barcode: 7318690091684
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 350.0 kcal |
| Fat | 30.0 g |
| of which saturated | 11.0 g |
| Carbohydrates | 6.0 g |
| of which sugars | 1.2 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 14.0 g |
| Salt | 2.3 g |
Ingredients
Gris* - och nötkött* 75%, fett från gris*, salt, socker, potatismjöl, druvsocker, vitlök, vitpeppar, antioxidationsmedel (E301), konserveringsmedel (E250).
Additives
e250
e301
Related Products in Meats And Their Products
Sportwurst
Grillido
E NOVA 4
Hirsch-Edelgulasch 100 % Wild
Gourmet Wildmanufaktur GmbH
B NOVA 4
Chicken katsu donburi
Eat happy
D NOVA 4
Sportwurst
Grillido
E NOVA 4
Kangal sucuk
Sohbet
E NOVA 4
Pizza Speciale Extra Luftig
Gustavo Gusto
D NOVA 4
Pulled Pork
Grillido
D NOVA 4
Wild Leberwurst
Wilder Heinrich
E NOVA 4
Bratwurst-Mix
Grillido
D NOVA 3
Crispy Grillen Snack - Jamaican Style
Pure One Streetfood
D NOVA 4
Bierschinken
Goldmarie
E NOVA 4
Prosciutto e Ananas
Gustavo Gusto
D NOVA 4