Barcode: 4260197310795
Soja Eiweß Vanille
Processing
NOVA 4
Labels
no gluten
vegetarian
vegan
no lactose
Categories
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 361.0 kcal |
| Fat | 2.7 g |
| of which saturated | 1.1 g |
| Carbohydrates | 2.1 g |
| of which sugars | 0.7 g |
| Fiber | 2.1 g |
| Proteins | 80.0 g |
| Salt | 3.5 g |
Ingredients
Sojaeiweiß-Isolat (93,3 %), Taurin (2,0 %), Aroma, L-Methionin (1,2 %), Magnesiumcarbonat, D-pantothenat, Riboflavin, Pyridoxinhydrochlorid, Thiaminmononitrat, Farbstoff (Beta-Carotin), Pteroyl - monoglutaminsäure, D-Biotin, Cyanocobalamin Hinweis für Allergiker: Enthält Soja-Protein. Kann Spuren von Hühnerei-Eiweiß enthalten.
Additives
e160a
e160ai
Related Products in Dietary Supplements
25g protein
Hi-Pro
NOVA 4
Levertraan
NOVA 1
Whey Protein
Bodylab24
NOVA 4
Danone Nutridrink
Danone
NOVA 4
FITDRINK VANILLA FLAVOR
XXL NUTRITION
NOVA 4
Hipro shots banaan
Danone
A NOVA 4
Protifar
Nutricia
NOVA 4
Ultimate Protein Blend
Vitals
NOVA 4
Spirulina
Marcus Rohrer
Raw Superfood Bio Baobab, Pulver
Terrasana
Spiruline Cure De 1 Mois - 180 Comprimés - Marcus Rohrer
Marcus Rohrer
Collageen
Vital Proteins
NOVA 1