Barcode: 3329489070050
Soja nature
by Markal
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 1
Labels
no gluten
organic
vegetarian
eu organic
vegan
fr bio 01
it bio 009
no added sugar
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 39.0 kcal |
| Fat | 2.1 g |
| of which saturated | 0.4 g |
| Carbohydrates | 0.8 g |
| of which sugars | 0.7 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 3.7 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Eau, soja* dépelliculé (7,2%). *Ingrédients issus de l'agriculture biologique.
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Ingwer Shot
Bangs
C NOVA 1
Let Milk
Nora
B
IJskoffie
REMA 1000
C NOVA 4
Gatorade Blood Orange
Gatorade
D NOVA 4
Jack In The Box, Coffee, Regular, 16 Fl Oz
Jack in the Box
B
Appelsin Juice from concentrate
Rema 1000
C NOVA 1
Danfrugt Multifrugt Juice
REMA 1000
C NOVA 1
Sweet’n’
BUBBLY
C NOVA 4
Økologisk Kakaosojadrik
Plantekøkkenet
C NOVA 4
Økologisk ingefær shot
Bangs
Sojadrik med vanilje
Plante Køkkenet
B
Alkoholfri Æblegløgg
REMA 1000
E NOVA 4