Barcode: 4056489892465
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 358.0 kcal |
| Fat | 1.5 g |
| of which saturated | 0.3 g |
| Carbohydrates | 79.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 1.1 g |
| Proteins | 6.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
89.5% farina di mais, 10% farina di riso integrale, emulsionante: mono e digliceridi degli acidi grassi
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Medium egg noodles
The Kroger Co.
NOVA 1
Spaghetti
Kroger
A NOVA 1
Enriched, Spaghetti
Kroger
A NOVA 1
Thin Spaghetti
Kroger
A NOVA 1
Enriched Macaroni Product, Lasagna
Kroger
A NOVA 1
Flavored 4 juice blend from concentrate
D NOVA 4
100% orange juice
C NOVA 1
Rigatoni
Kroger
A NOVA 1
Enriched, Thin Spaghetti
Kroger
A NOVA 1
Texas Inspired Seasoning Rub
Private Selection
NOVA 4
100% juice from concentrate
D NOVA 4
Enriched Macaroni Product, Shells
Kroger
NOVA 1