Barcode: 0028400246347
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 1,770.0 kcal |
| Fat | 89.3 g |
| of which saturated | 12.7 g |
| Carbohydrates | 230.0 g |
| of which sugars | 12.7 g |
| Fiber | 12.9 g |
| Proteins | 12.7 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
POTATO STARCH, DRIED POTATOES, VEGETABLE OIL (CORN AND/OR SUNFLOWER OIL), BBQ SEASONING (SUGAR, SALT, MONOSODIUM GLUTAMATE, MALTODEXTRIN [MADE FROM CORN], ONION POWDER, PAPRIKA, SPICES, TORULA YEAST, YEAST EXTRACT, ARTIFICIAL COLOR [YELLOW 6 LAKE, YELLOW
Additives
e110
e621
Recipes with Similar Ingredients
Imitation Crabmeat Salad
13 ingredients
Antipasto Salad
9 ingredients
Pasta Salad
6 ingredients
No Crust Pizza
6 ingredients
Pasta Salad
7 ingredients
Garden Pasta Salad
5 ingredients
Layered Garden Pasta Salad
16 ingredients
Tuna Noodle Salad
6 ingredients
Chicken Pea Pod Salad Oriental
11 ingredients
Italian Salad
9 ingredients
Brad'S Pasta Salad
7 ingredients
Choplets And Pasta
8 ingredients
Related Products in Undefined
Shredded Mild Cheddar Cheese
Food Lion, Food Town Stores Inc.
E NOVA 4
Unroll And Bake Pie Crusts
Kroger
E NOVA 4
Unsweetened Applesauce
Simple Truth Organic
B NOVA 1
Pancake & Waffle Mix
Food Town Stores Inc.
NOVA 3
Complete Pancake Mix
Meijer
E NOVA 4
Country Style Baked Beans
Bush's Best
C NOVA 4
White Enriched Bread
Signature Kitchens, Safeway Inc.
C NOVA 4
Real Bacon Bits
Hormel, Hormel Foods Llc
E NOVA 4
Rice Pasta with Dried Cheddar Cheese
Annie's
D NOVA 4
Mega Smoked Ham & Cheese Sandwich on Classic White Bread
Market Sandwich
D NOVA 4
Sliced Pears
Del Monte Foods.
A NOVA 4
Margarine
Land O Lakes
E NOVA 4