Barcode: 0078700195906
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 269.0 kcal |
| Fat | 3.9 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 50.0 g |
| of which sugars | 3.9 g |
| Fiber | 3.8 g |
| Proteins | 7.7 g |
| Salt | 1.1 g |
Ingredients
Enriched wheat flour [flour, malted barley flour, reduced iron, niacin, thiamin mononitrate (vitamin b1), riboflavin (vitamin b2), folic acid], water, whole wheat flour, sugar, yeast, soybean oil, wheat bran, wheat gluten, salt, molasses, calcium propionate (preservative), datem, monoglycerides, calcium sulfate, soy lecithin, citric acid, grain vinegar, potassium iodate, monocalcium phosphate.
Additives
e282
e322
e322i
e330
e341
e341i
e472e
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Serpis, Green Olives Stuffed With Caramelized Onions
Candido Miro S.A.
NOVA 4
Serpis, Green Olives Stuffed With Anchovies
Candido Miro S.A.
NOVA 4
GI Jill
Talla’s Cantina
A NOVA 3
CopaBanana
Talla’s Cantina
A NOVA 3
Serpis, Green Olives Stuffed With Spicy Chorizo
Candido Miro S.A.
NOVA 4
Serpis, Green Olives Stuffed With Serrano Ham
Candido Mird S.A.
NOVA 4
L’Ora del Garda
Talla’s Cantina
A NOVA 3
ShangriLa
Talla’s Cantina
A NOVA 3
CayoCoco
Talla’s Cantina
A NOVA 3
Oatmeal Flakes
Food Tsunami
A NOVA 4
Sweet’n’Salty Thyme Salad Topper
Talla’s Cantina
A NOVA 3
Sabores green olives stuffed with tuna
Candido Miro
NOVA 4