Barcode: 0004656702268
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 516.0 kcal |
| Fat | 29.0 g |
| of which saturated | 12.9 g |
| Carbohydrates | 64.5 g |
| of which sugars | 61.3 g |
| Fiber | 3.2 g |
| Proteins | 3.2 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Sugar, vegetable oils (palm, rapeseed), hazelnuts, cocoa powder, skimmed milk powder, whey powder, lactose. emulsifier: sunflower lecithin. flavour: vanilla.
Allergens
milk
nuts
Additives
e322
e322i
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Cashew & Raisins
Tesco
D NOVA 3
Garlic Ciabatta Slices
Tesco
C NOVA 4
Pecan Halves
Tesco
B NOVA 1
Dried cranberries
Tesco
D NOVA 3
Organic Italian Chopped Tomatoes
Tesco
A NOVA 1
Tesco Ploughmans Plum Chutney 285G
Tesco
C NOVA 3
Persimmon
Tesco
B NOVA 1
Hazelnuts
Tesco
NOVA 1
Gluten Free Pasta Fusilli
Glutafin
A NOVA 1
Pecan nuts
Tesco
B NOVA 1
Italian tomato passata
Tesco
A NOVA 1
dried mango
Tesco
D NOVA 1