Barcode: 0704898110161
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 286.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 81.0 g |
| of which sugars | 76.2 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.3 g |
Ingredients
100% pure raw honey.
Recipes with Similar Ingredients
Apple Cake
10 ingredients
Spinach Salad
6 ingredients
Spinach Salad
14 ingredients
Obama Healthy Delicious Creamed Spinach
4 ingredients
Spinach, Bacon, And Avocado Salad
13 ingredients
Bacon And Basil-Wrapped Chicken Breasts
4 ingredients
Strawberry And Spinach Salad With Sweet French Dressing
9 ingredients
Spinach And Red Onion Salad
8 ingredients
Arugula And Persimmon Salad With Pistachio Vinaigrette
7 ingredients
Pecan Pesto
5 ingredients
Farm Fresh Arugula And Golden Beet Salad
11 ingredients
Insalata Margherita (Beet & Arugula Salad)
11 ingredients
Related Products in Breakfasts
Fine and raw chocolate hazelnut butter spread
D NOVA 3
Lavender Honey
D
Breakfast burrito Carne Asada
Red’s
D NOVA 3
100% Pure Honey
Hy-Ko Products Co
NOVA 2
Native flower honey
Taylor Pass Honey Co.
E NOVA 2
Creamed clover honey
Taylor Pass Honey Co.
E NOVA 2
Manuka Blend Honey
Taylor Pass Honey Co.
D NOVA 2
Protein spread
D NOVA 4
Clover Honey
Natural Grocers
D NOVA 2
Manuka Blend Honey
Taylor Pass Honey Co.
E NOVA 2
Milk Cocoa Hazelnut Spread
Choc Zero
C NOVA 4
Pumpkin Spice Bark
Granolachik
C NOVA 3