Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 454.5 kcal |
| Fat | 21.2 g |
| of which saturated | 7.6 g |
| Carbohydrates | 57.6 g |
| of which sugars | 54.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 9.1 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
SUGAR, ALMONDS, EGG WHITE, WHITE CHOCOLATE [SUGAR, COCOA BUTTER, WHOLE MILK POWDER, LECITHIN (SUNFLOWER, RAPESEED), NATURAL VANILLA FLAVORING], BUTTER (MILK), WATER, RASPBERRIES, GLUCOSE SYRUP, STARCH (CORN, POTATO), COCONUT CREAM (COCONUT EXTRACT, WATER), CONCENTRATED BLOOD ORANGE JUICE, CONCENTRATED BLUEBERRY JUICE, PISTACHIO NUTS, NATURAL FLAVORINGS, COLORS (DEHYDRATED BEETS, β-CAROTENE, SPIRULINA EXTRACT, CARMINE), COCONUT FAT, CONCENTRATED LEMON JUICE, MONO-AND DIGLYCERIDES, FAT-REDUCED COCOA POWDER, HAZELNUTS, PECTINS, RED CABBAGE JUICE POWDER, POLYGLYCEROL ESTERS OF FATTY ACIDS, CITRIC ACID, SUNFLOWER OIL, SODIUM CITRATE, RED BELL PEPPER JUICE CONCENTRATE, SUNFLOWER LECITHIN, ESSENTIAL ORANGE OIL. CONTAINS TREE NUTS (ALMONDS, COCONUT, HAZELNUTS, PISTACHIO NUTS), EGGS AND MILK, MAY CONTAIN WHEAT, PEANUTS AND OTHER TREE NUTS
Allergens
Additives
Related Products in Snacks
Mon goûter fondant tout chocolat
Auchan
Tuiles aux amandes effilées
Auchan
Auchan - Mon goûter MAXI goût chocolat
Auchan
Gaufrettes roulées choco lait
Auchan
Mon goûter fondant chocolat pocket
Auchan
Coquilles Moelleuse - Cœur Saveur Citron
Auchan
Décor anniversaire
Auchan
Gaufre Liégeoise chocolat
Auchan
Tartelettes framboise sans gluten
Auchan,Santé
16 mini feuilletés aux escargots à la bourguignonne
Auchan
Les Aides Pâtissières – Petite fudge* caramel
Auchan
Pépites de Chocolat Blanc
Auchan