Barcode: 4099100077827
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 42.6 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 7.4 g |
| of which sugars | 2.1 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 2.1 g |
| Salt | 0.3 g |
Ingredients
Green beans, pepper garlic sauce (water, salt, spices, soybean oil, modified corn starch, paprika, onion powder, garlic powder, citric acid, xanthan gum).
Additives
e330
e415
Recipes with Similar Ingredients
Hamburger Meat Casserolegroves, Texas
4 ingredients
Greenbean And Onion Casseroledallas, Texas
5 ingredients
Greenbean And Corn Casserolegroves, Texas
7 ingredients
Shepherd Pie Casserole
6 ingredients
Thai Crab Cakes
11 ingredients
Vegetarian Shepherd'S Pie
9 ingredients
Greenbean casserole
5 ingredients
Greenbean Casserole
7 ingredients
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Boysenberries
Remlinger Farms
A NOVA 1
Peaches
Remlinger Farms
A NOVA 1
Berry Medley
Remlinger Farms
A NOVA 1
Pie Cherries
Remlinger Farms
C
Berry jubilee
Remlinger Farms
A NOVA 1
Remlinger farms, rhubarb
Remlinger Farms
A NOVA 1
Remilinger farms, strawberries
Remlinger Farms
A NOVA 1
Marion blackberries
Remlinger Farms
B
Ramlinger farms, handpicked berry jubilee
Ramlinger Farms
A NOVA 1
Salsa guacamole
Zaaschila
NOVA 4
Remlinger farms, handpicked berry medley
Remlinger Farms
A NOVA 1
Raspberries
Remlinger Farms
A NOVA 1