Barcode: 0004656702200
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 97.0 kcal |
| Fat | 2.7 g |
| of which saturated | 0.9 g |
| Carbohydrates | 16.8 g |
| of which sugars | 4.4 g |
| Fiber | 1.8 g |
| Proteins | 3.5 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Water, steel cut oatmeal, milk (whole milk, vitamin d3), brown sugar, butter (cream [milk], natural flavor), salt.
Allergens
milk
Recipes with Similar Ingredients
Oatmeal Muffins
11 ingredients
Helpful Hint
3 ingredients
Fish Dish
7 ingredients
Panzarella
10 ingredients
Mom'S Feel-Good Oatmeal
10 ingredients
Slow Cooker Oats
8 ingredients
Instant Pot® Steel-Cut Oats
2 ingredients
Instant Pot® Cranberry-Pumpkin Steel Cut Oatmeal
10 ingredients
Blueberry Banana Nut Bread
17 ingredients
Healthy Baked Steel Cut Oatmeal
10 ingredients
Instant Pot® Apple Pie Steel Cut Oats
6 ingredients
Savory Oatmeal Breakfast Casserole
9 ingredients
Related Products in Meals
Jasmine Rice Medley
Shoprite
B
Margherita mini pizza
D NOVA 4
Shoprite, hickory smoked pork roll, tangy
Shoprite
E NOVA 3
Jasmine brown rice, jasmine
A NOVA 3
Chicken noodle
B NOVA 3
Macaroni and mild white cheddar dinner
D NOVA 4
Bacon, egg & cheese biscuit sandwiches
E NOVA 4
Shoprite kitchen, soup, broccoli cheddar, broccoli cheddar
Shoprite, Wakefern Food Corporation
C NOVA 4
Pizza
D NOVA 3
Tomato bisque soup
C NOVA 3
Rising Crust Pizza Supreme With Sausage, Pepperoni, Peppers, Onions & Black Olives
Shop Rite
D NOVA 4
Wood-fired crust pizza
D NOVA 4