Barcode: 0004656701995
Steel cut oats
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 375.0 kcal |
| Fat | 6.3 g |
| of which saturated | 1.3 g |
| Carbohydrates | 70.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 10.0 g |
| Proteins | 12.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
100% whole grain steel cut oats.
Recipes with Similar Ingredients
Oatmeal Muffins
11 ingredients
Helpful Hint
3 ingredients
Fish Dish
7 ingredients
Panzarella
10 ingredients
Mom'S Feel-Good Oatmeal
10 ingredients
Slow Cooker Oats
8 ingredients
Instant Pot® Steel-Cut Oats
2 ingredients
Instant Pot® Cranberry-Pumpkin Steel Cut Oatmeal
10 ingredients
Blueberry Banana Nut Bread
17 ingredients
Healthy Baked Steel Cut Oatmeal
10 ingredients
Instant Pot® Apple Pie Steel Cut Oats
6 ingredients
Savory Oatmeal Breakfast Casserole
9 ingredients
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Pur jus Multifruits Bio
Solevita
C NOVA 1
Nouilles chinoises au poulet et légumes croquants
Toque du Chef
B NOVA 3
Smoothie mix fruta y verdura
Lidl
A NOVA 1
Frischer Pizzateig
Chef select
C NOVA 4
Unsere Besten
Grafschafter
C NOVA 4
Pur jus de carotte BIO
Solevita
B NOVA 1
Pistazien - geröstet & ungesalzen
Farmer,Eurofood
A NOVA 1
Smoothie pêche,carottes,pomme,ananas,potiron
Lidl
A NOVA 1
Bio nectar de pomme
Solevita
C NOVA 1
Erdnüsse
Farmer
C NOVA 3
Langkorn & Wildreis
Aldi, Gourmet Finest Cuisine, Transimpex
B NOVA 1
Jengibre molido
Kania
NOVA 1