Sugar Free Drink Sticks
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 375.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 75.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Xylitol, citric acid, natural lemon juice powder, natural lemon flavor, organic stevia extract (stevia rebaudiana) (leaf), acai berry (4:1 concentrate) (euterpe oleracea), phytofruit blend [organic juice blend powder (organic raspberry, organic cranberry, organic strawberry, organic carrot, organic blackberry, organic blueberry, organic pomegranate, organic acai, organic cherry, organic watermelon), goji berry, grape seed extract (vitis vinifera), green tea extract (camellia sinensis) (leaf)], natural acai flavor, silica, ascorbic acid (vitamin c), natural beet powder, tartaric acid, natural lime flavor, natural grapeskin powder, d-alpha tocopheryl acetate (vitamin e), pantothenic acid, retinyl palmitate (vitamin a), niacinamide (niacin), ergocalciferol (vitamin d), pyridoxine hcl (vitamin b-6), thiamin hcl (thiamin), riboflavin, folic acid (folate) and cyanocobalamin (vitamin b-12).
Additives
Related Products in Beverages
Contrex Green Antioxydant
contrex
La lechera espuma de leche
Nestlé
Signature chocolate - Salted caramel
Starbucks
Perrier energize
Perrier
Signature Chocolate
Starbucks
Nesquik
Nestle
Pierrier Citron
Perrier
Williams Birne
Granini
Starbucks signature chocolat
Starbucks
Aproz O2 Function Ananas-Lime
migros,Aproz
Signature chocolate
Starbucks
O2 Framboise-Lime
Aproz