Barcode: 0783963007131
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 600.0 kcal |
| Fat | 40.0 g |
| of which saturated | 7.5 g |
| Carbohydrates | 40.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 15.0 g |
| Proteins | 10.0 g |
| Salt | 0.5 g |
Ingredients
Ground sesame, maltitol syrup, sorbitol, halawa extract, citric acid & flavors.
Additives
e420
e965
e965ii
Recipes with Similar Ingredients
Related Products in Snacks
Candy rolls
E NOVA 4
Bourbon Bbq Peanuts, Bourbon Bbq
Brookshire's
D NOVA 4
Peanut, almond, dark chocolate protein chewy granola bars, peanut, almond, dark chocolate
E NOVA 4
French Burnt Peanuts, French Burnt
Brookshire's
D NOVA 4
Meyer Lemon Cookie Thins
Trader Joe's
E NOVA 3
Tasty Bakery, Angel Food Cake, Plain
Brookshire Grocery Company
E NOVA 4
Omega Trek Mix Dried Cranberry & Roasted Nut Blend
Trader Joe's
D NOVA 3
Dark Chocolate covered Peppermint
Trader Joe's
E NOVA 4
Cheese snackers
E NOVA 4
Marzipan covered with dark chocolate and sugar glaze
E NOVA 4
Sugar free candy
C NOVA 4
Extra fill mini sandwich cremes, mini sandwich
E NOVA 4