Barcode: 0180854000866
Sugar Free Red Bull
by Red Bull
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
low or no sugar
green dot
no sugar
Available in
canada
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 2.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Carbonated water, Citric acid, Taurine, Sodium bicarbonate, Magnesium carbonate, Caffeine, Acesulfame-potassium, Aspartame (phenylalanine), Niacin, Pantothenate, Vitamin B6, Vitamin B12, Xanthan gum, Artificial flavour, Colour
Additives
e330
e415
e500
e500ii
e950
e951
Related Products in Beverages
Fresca Grapefruit Citrus
D NOVA 4
Caffeine free soda soft drink
Coca-Cola
NOVA 4
Purified water bottles enhanced with minerals
Dasani
A
Zero calorie cola
C NOVA 4
Zero soda
Sprite
C NOVA 4
Pibb Xtra
Coca-Cola
NOVA 4
Coca Cola
Coca Cola
NOVA 4
Purified water
Dasani
B NOVA 1
Root Beer
Barq's
E NOVA 4
coke
Coke
E NOVA 4
Dasani Purified Water
Dasani
NOVA 3
Fanta zero orange
Fanta
NOVA 4