Barcode: 0011110008787
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 522.0 kcal |
| Fat | 11.3 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 130.0 g |
| of which sugars | 22.7 g |
| Fiber | 5.7 g |
| Proteins | 22.7 g |
| Salt | 1.4 g |
Ingredients
ENRICHED FLOUR (WHEAT FLOUR, MALTED BARLEY FLOUR, NIACIN, REDUCED IRON, THIAMINE MONONITRATE, RIBOFLAVIN, FOLIC ACID), WATER, SUGAR, YEAST, MALTODEXTRIN. CONTAINS 2% OR LESS OF: VITAL WHEAT GLUTEN, SOYBEAN OIL, HONEY, FRUCTOSE, SALT, EXTRACTIVES OF PAPRIK
Recipes with Similar Ingredients
Party Punch
5 ingredients
Hawaiian Punch
6 ingredients
Raspberry Punch
4 ingredients
Party Punch
4 ingredients
Christmas Party Punch
5 ingredients
My Mother'S Punch
4 ingredients
Red Punch *
4 ingredients
Party Punch
3 ingredients
Punch With Sherbet
3 ingredients
Strawberry Punch
5 ingredients
Yummy Punch
5 ingredients
Super Party Punch
3 ingredients
Related Products in Null
Polish Dill Spears
Mt. Olive
E NOVA 4
Fine Assorted Collections
Ferrero Collection, Ferrero U.S.A. Incorporated
E NOVA 4
Soft Drink
Saranac
NOVA 4
LIGHT mayo
Kroger
NOVA 4
Crushed Garlic
Trader Joe's
NOVA 1
Turkish Apricots
Northgate
NOVA 4
BEEF STROGANOFF WITH ROASTED BUTTERNUT AND COUS-COUS
FIT FOOD 4U
NOVA 3
Kosher Dills
Mt. Olive
E NOVA 4
Broccoli & Cheddar Cheese Quiche
Trader Joe's
D NOVA 4
The Original Salty Sweet Mixed Nuts
Diamond Foods Inc.
E NOVA 4
Pork Rinds
Kroger
E NOVA 4
Lindor Coconut Milk Chocolate Truffles
Lindt, Lindt & Sprungli (Usa) Inc.
E NOVA 4