Barcode: 0020526047761
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 1,790.0 kcal |
| Fat | 102.0 g |
| of which saturated | 19.1 g |
| Carbohydrates | 179.0 g |
| of which sugars | 128.0 g |
| Fiber | 25.4 g |
| Proteins | 38.2 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
ALMONDS (USA), HIGH OLEIC SUNFLOWER OIL, SEA SALT), ORGANIC DARK CHOCOLATE CHUNK (ORGANIC CANE SUGAR, ORGANIC COCOA LIQUOR, ORGANIC COCOA BUTTER, NON-GMO SOY LECITHIN, ORGANIC VANILLA EXTRACT), CRANBERRIES (USA), SUGAR, SUNFLOWER OIL), BLUEBERRIES (USA),
Additives
e322
e322i
Recipes with Similar Ingredients
Related Products in Undefined
GREEK strawberry
DANNON LIGHT + FIT
A NOVA 4
Vermont Extra Sharp White Cheddar Cheese Sticks
Private Selection
E NOVA 3
Cajun Jambalaya Entree Mix
Louisiana Fish Fry Ltd.
E NOVA 4
California Style Vegetables
Kroger
A NOVA 1
Farmhouse Ranch With Buttermilk
Ken's Foods Inc.
E NOVA 4
LOWFAT Cottage Cheese
Hood
B NOVA 4
Soy Sauce
Food Lion
E NOVA 4
Finely Shredded Low-Moisture Part-Skim Mozzarella Cheese
giant eagle
E NOVA 3
TURKEY BACON
BUTTERBALL
D NOVA 3
Lite Caesar Dressing & Marinade
Ken's Steak House
E NOVA 4
Half & Half
Hood
C NOVA 1
Diced Ham
Kroger
C NOVA 4