Barcode: 0036800463196
Sweet Whole Cucumbers
by Food Club
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 403.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 101.0 g |
| of which sugars | 101.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
CUCUMBERS, HIGH FRUCTOSE CORN SYRUP, WATER, VINEGAR, SALT, CALCIUM CHLORIDE, ALUM, NATURAL FLAVORS, POLYSORBATE 80, YELLOW 5.
Additives
e102
e433
Recipes with Similar Ingredients
Cucumber Salad With Dill
6 ingredients
Spaghetti Salad
8 ingredients
Hot Tomatoes And Cucumbers
7 ingredients
School Girl Pickles(Sweet Spear)
6 ingredients
Marinated Cucumber And Sweet Onion Salad
7 ingredients
Cucumber Relish
8 ingredients
Jicama Sun Delight(Appetizer)
4 ingredients
Bread And Butter Pickles
10 ingredients
Jan Clay'S Cucumber Sauce For Fish
4 ingredients
Refrigerator Pickles
6 ingredients
Jan Sherrill'S Shrimp Salad
9 ingredients
Frozen Cucumber
5 ingredients
Related Products in Undefined
vitamin D milk
Kroger
B NOVA 1
Sesame Sticks
Simple Truth
D NOVA 4
Cultured Lowfat Buttermilk
Kroger, The Kroger Co.
B NOVA 4
Trail Mix
Simple Truth Organic
E NOVA 1
Almonds
Simple Truth
D NOVA 1
Large Topped Muffins
King Soopers
D NOVA 4
Fat Free Skim Milk
Kroger, The Kroger Co.
A NOVA 1
Grade A Pasteurized Cultured Lowfat Buttermilk
Kroger, The Kroger Co.
B NOVA 4
Mini Cinnamon Loaf Cake
Bakery Fresh Goodness, The Kroger Co.
E NOVA 4
Grade A Fat Free Milk
Mountain Dairy
A NOVA 1
Double Chocolate Molten Upside Down Cake
Private Selection, The Kroger Co.
E NOVA 4
Vitamin D Milk
Fry's
B NOVA 1