Barcode: 0737557804347
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 71.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 17.9 g |
| of which sugars | 17.9 g |
| Fiber | 7.1 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 16.8 g |
Ingredients
Radish, salt, sugar, fd&c yellow no.5 (e102) and fd&c yellow no.6 (e110) as color, sodium saccharin as sweetener, sodium benzoate as preservative
Additives
e102
e110
Recipes with Similar Ingredients
Mother'S Banana Pudding
8 ingredients
Cucumber Pickles
4 ingredients
Rhubarb Crunch
5 ingredients
Fried Apple Pies
5 ingredients
Apple Crumble
6 ingredients
Scripture Cake
23 ingredients
Strawberry Almond Crepes
4 ingredients
Strawberry Gravy
3 ingredients
Fresh Peach Cobbler
9 ingredients
Pour Man'S Pudding
4 ingredients
Strawberry Cream Puff Cake
16 ingredients
Orangenana Smoothies
5 ingredients
Related Products
100% pur jus Raisin bio
Leader Price
E NOVA 1
Matin Plaisir - 100% Pur Jus Jus Pamplemousse
Leader Price
B NOVA 1
Matin Plaisir - 100 % Pur jus pomme trouble
Leader Price
C NOVA 1
Pulpé orange
Leader Price
E NOVA 4
Jus de pomme à base de concentré
Leader Price
C NOVA 1
Boisson rafraichissante goût fruité
Blue Power
D NOVA 4
nectar multifruits
Leader Price
D NOVA 4
Jus de pamplemousse
Le prix gagnant
C NOVA 1
Pur jus multifruits
Leader Price
D NOVA 1
Jus D'orange
Leader Price
E