Barcode: 0071017048910
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 150.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 36.7 g |
| of which sugars | 36.7 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Lime juice concentrate, sugar, triple-filtered water, citric acid, natural flavors, sodium benzoate and potassium sorbate (preservatives), blue 1
Additives
e133
e202
e211
e330
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Fruit Smoothie
Fruchi
E NOVA 4
J.J. Cassone, Italian Bread
J.J. Cassone Bakery Inc.
C NOVA 3
Fruit Smoothie
Fruchi
E NOVA 4
Enriched 12 club rolls
J.J. Cassone Bakery Inc.
C NOVA 4
Pagoda cream cheese wontons
Pagoda
E NOVA 4
Real Fruit Smoothie
The Schwan Food Company
E NOVA 4
Portuguese Bread
J.J. Cassone
C NOVA 4
Enriched 12 Vienna Rolls
J.J. Cassone Bakery Inc.
D NOVA 4
Hoagie
Pas Yisroel
C NOVA 4
Pizza melt pepperoni
Red Baron
D NOVA 4
8 Sliced Sandwich Rolls
J.J. Cassone Bakery Inc.
C NOVA 4
Real Fruit Smoothie
Fruchi
E NOVA 4