Barcode: 7610700004777
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 240.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 98.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sweetener (isomalt), extract (1%) of Ricola's herb mixture, colour (plain caramel), menthol, peppermint oil, mint oil, sweetener (steviol glycosides from Stevia).
Additives
e150a
e953
e960a
Related Products in Snacks
Bio-Helix - Lakritzschnecken
Ökovital
D NOVA 4
Fruktnallar
Veggie Peggy
E NOVA 4
Droprolletjes
Okovital
D NOVA 4
Bio-Veggie-Hearts
Ökovital
E NOVA 4
Veggie-Weingummi
Albio
E NOVA 4
Bio Snack Balls Dattel
Frutti-Worms
Ökovital
E NOVA 4
Ökovital-Bär
Ökovital
E NOVA 4
Lakritz-Bärchen
Allfair
E NOVA 4
Ökovital-Bar
Ökovital
E NOVA 4
Beerenfrüchtchen Fruchtgummi
Ökovital
E NOVA 4
Ökovital-Bär
Ökovital
C NOVA 4