Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 386.0 kcal |
| Fat | 13.4 g |
| of which saturated | 5.3 g |
| Carbohydrates | 60.5 g |
| of which sugars | 38.0 g |
| Fiber | 3.4 g |
| Proteins | 4.1 g |
| Salt | 0.5 g |
Ingredients
ingredients: wheat flour, sugar, pasteurized liquid egg, glucose, hydrogenated palm fat, humectants (sorbitol, glycerol), emulsifiers (mono and diglycerides of fatty acids, propanediol esters of fatty acids, sodium salts of fatty acids, soya lecithin), baking powder (disodium pyrophosphate, sodium bicarbonate, ammonium carbonate), preservative: potassium sorbate, propylene glycol, salt, flavouring,vanillin, acidity regulator :citric acid,jam 13% (sugar , fruit - 35% gelling agent: pectin, acidity regulator: citric acid, preservative: potassium sorbate, flavouring, colors:carmin acid),cream filling 13% (refined palm fat, glucose, skimmed milk powder, humectant: glycerol, emulsifier: soy lecithin, flavouring,vanilla), (sugar, hydrogenated palm fat, skimmed milk powder, cocoa powder, 10% emulsifier: soy lecithin, flavouring,vanillin, preservative: potassium sorbat,
Additives
Related Products
Pome
Ophellia
lentil bars
Nutri Valley
Pistaches décortiquées
Madame pistache
Riz rouge
Panic
Γιαούρτι Μυτιλήνης 2%
Μυστακέλλη
Olive Fruit Spread
Ophelin
Huile d’olive vierge extra biologique
Bionaturels
Ellinika huile d'olivr vierge extra
Elaia
Coconut cooking oil
7 elements