Barcode: 7899801811136
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 330.0 kcal |
| Fat | 0.2 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 75.0 g |
| of which sugars | 69.0 g |
| Fiber | 8.0 g |
| Proteins | 2.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Tâmara, Glicose, Conservante E202
Additives
e202
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Crispy Onion Chips
Trader Joe's
E NOVA 3
Cabbage Medley
M&S Food
C NOVA 3
Lebanese Style Bread
Arz
C NOVA 4
Vitasoy, coconut soy drink
Vitasoy, Vitasoy International Holding Ltd.
D NOVA 4
Black Soy Drink
Vitasoy
C NOVA 4
Pain pita blé entier
Aladin
C NOVA 4
Organic Yellow Lentil & Brown Rice Spaghetti
Trader Joe's
A NOVA 1
Mini pitas
Aladdin
B NOVA 3
Sweetened sucre
Vitasoy,Vitasoy International Holdings Ltd.
B NOVA 3
Cocoa Crunch Cereal
Trader Joe's
C NOVA 4
Vitasoy, soy drink, chocolate
Vitasoy, Vitasoy International Holdings Limited
E NOVA 4
Lebanese Style Pita Bread
Arz
B NOVA 4