Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 283.0 kcal |
| Fat | 11.3 g |
| of which saturated | 1.9 g |
| Carbohydrates | 28.3 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 15.1 g |
| Salt | 1.4 g |
Ingredients
Filling - chicken, onions, yogurt (pasteurized cultured grade a milk, nonfat dry milk, milk protein, active yogurt and probiotic cultures), expeller-pressed canola oil, spices, tomato paste (tomato paste, salt), lemon juice (water, lemon juice concentrate), garlic, water, cilantro, vinegar, salt, potato starch, syrup blend (rice syrup, grape juice), sugar, paprika oleoresin, citric acid (for flavor), natural flavor (yeast extract, dextrose, natural flavoring, tapioca maltodextrin, sunflower oil), turmeric, mango powder. pastry - unbleached enriched wheat flour (wheat flour, malted barley flour, niacin, iron, thiamine mononitrate, riboflavin, folic acid), water, expeller - pressed canola oil, salt.
Allergens
Additives
Recipes with Similar Ingredients
Related Products in Frozen Foods
Tablette Equateur Chocolat Noir 73%
Voisin
Ananas en morceaux au jus d'ananas
MAKLI
Feuilletés aux Noix de Saint-Jacques
Maréval
Confiture de tamarin
LESUEUR
Crabe des neiges
NAUTILUS
4 feuilletés Jambon et Fromage surgelés
Maréval
Creme glacée caramel salé
L ATELIER GIVRÉ BIO
Cracky's Soufflés de maïs hot & spicy 180g
Menguy's
L'Oustal des chips
EURL PASTOR
L’Ile bleue
LES DÉLICES DE LA MER
Tourte poularde cèpes et girolles
GROUPE FRANÇAIS DE GASTRONOMIE
Dates Deglet-nour
HOLLANDE FRUITS