Barcode: 00232340
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 23.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 0.5 g |
| of which sugars | 0.5 g |
| Fiber | 1.7 g |
| Proteins | 3.9 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Wild Rocket.
Recipes with Similar Ingredients
Halloumi Salad
10 ingredients
Rocket, Ricotta And Potato Frittata
7 ingredients
Mozzarella Cheese Roll
5 ingredients
Macadamia Pesto
7 ingredients
Roasted Figs With Prosciutto And Gorgonzola
7 ingredients
Watercress, Sweet Pear, Rocket, Walnut And Parmesan Salad
8 ingredients
Peach And Prosciutto Salad
6 ingredients
Pan-Fried Salmon With Cannellini Bean Purée
16 ingredients
Spinach, Rocket & Macadamia Pesto
6 ingredients
Cucumber And Strawberry Salad With Pimms Dressing
11 ingredients
Rocket & Sliced Pear Salad With Caramelized Balsamic Vinegar
6 ingredients
Lime Infused Atlantic Salmon With Asian Salad
22 ingredients
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Olive oil Sicilia PGI
Tesco Finest
B NOVA 2 Eco-Score C
Cebola Frita
Continente
E NOVA 3
Creamy Peanut Butter
Great Value
C Eco-Score E
Cashews roasted
Alesto
B NOVA 1 Eco-Score E
White Bread
Stroehmann
C NOVA 4
Noisettes grillées
Alesto
A NOVA 1 Eco-Score E
Zutat: Rapsöl
Rapso
B NOVA 2 Eco-Score A
Spaghetti
San Fabio
Chocolate & Hazelnut Granola
Surreal
A NOVA 4 Eco-Score D
Riso integrale con sale
Naturasi
Real Bananas dipped in dark chocolate
Diana's
C NOVA 4
Pépites de chocolat Barres Granola
MADE GOOD
D NOVA 4 Eco-Score B