Barcode: 4000539100727
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 467.0 kcal |
| Fat | 23.0 g |
| of which saturated | 14.0 g |
| Carbohydrates | 57.0 g |
| of which sugars | 57.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 4.5 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Zucker, Kakaobutter, Vollmilchpulver, Williams - Birnenbrand (8%), Kakaomasse, Milchzucker, Invertzucker, Magermilchpulver, Verdickungsmittel (Gummi arabicum), Emulgator (Sojalecithin), Gerstenmalzextrakt, Aroma Vanillin.
Allergens
gluten
milk
soybeans
Additives
e414
Related Products in Snacks
Fruit chews minis
E NOVA 4
Larabar Chocolate Chip Cookie Dough
Fair
E NOVA 3
Starburst
E NOVA 4
Mini Brownie
Sondey
E NOVA 4
Muffin fruits rouge
Leclerc
D NOVA 4
merci Petits
Storck
E NOVA 4
Fruit Chews, Minis, Sours
Starburst
E NOVA 4
Orbit
NOVA 4
Orbit White Spearmint Gum 15 pieces
C NOVA 4
Bande flan
D NOVA 4
Big hit
E NOVA 4
Beignets Choco Noisette
E.Leclerc
E NOVA 4