Barcode: 8850250006763
ยำยำ รสต้มยำ
Categories
Available in
thailand
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 450.0 kcal |
| Fat | 20.0 g |
| of which saturated | 10.0 g |
| Carbohydrates | 58.3 g |
| of which sugars | 6.7 g |
| Fiber | 1.7 g |
| Proteins | 10.0 g |
| Salt | 6.5 g |
Ingredients
แป้งสาลี 56%, นํ้ามันปาล์ม 18%, โปรตีนกลิ่นกุ้ง (ไข่กุ้ง กุ้งสกัด ถั่วเหลือง) 1%, กุ้งอบแห้ง 0.9%, ใบหอมอบแห้ง 0.1%, ซอสถั่วเหลือง 0.5%, นํ้าปลา 0.1%
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Sweet’n’Salty Thyme Salad Topper
Talla’s Cantina
A NOVA 3
Serpis, Green Olives Stuffed With Anchovies
Candido Miro S.A.
NOVA 4
ShangriLa
Talla’s Cantina
A NOVA 3
Serpis, Green Olives Stuffed With Spicy Chorizo
Candido Miro S.A.
NOVA 4
CopaBanana
Talla’s Cantina
A NOVA 3
Sabores green olives stuffed with tuna
Candido Miro
NOVA 4
CayoCoco
Talla’s Cantina
A NOVA 3
GI Jill
Talla’s Cantina
A NOVA 3
L’Ora del Garda
Talla’s Cantina
A NOVA 3
Sauerkraut Leaves
Agrofruct
A NOVA 3
Serpis, Green Olives Stuffed With Caramelized Onions
Candido Miro S.A.
NOVA 4
Serpis, Green Olives Stuffed With Serrano Ham
Candido Mird S.A.
NOVA 4