Barcode: 0007203673045
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 600.0 kcal |
| Fat | 53.3 g |
| of which saturated | 3.3 g |
| Carbohydrates | 20.0 g |
| of which sugars | 3.3 g |
| Fiber | 10.0 g |
| Proteins | 20.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Blanched almonds.
Recipes with Similar Ingredients
Baklava
9 ingredients
Spanish Pie, Potato
5 ingredients
Pork And Pea Pods
10 ingredients
Sauteed Trout
4 ingredients
Pasta Salad
8 ingredients
Macaroni Salad
7 ingredients
Hot German Potato Salad
6 ingredients
Chinese Stir-Fry
10 ingredients
Easy Chocolate Trifle
6 ingredients
Creole Green Beans
10 ingredients
Velvet Almond Cake
10 ingredients
Bread Dip
8 ingredients
Related Products in Snacks
Osterbrot
Odenwälder Marzipankonditorei GmbH
NOVA 4
"Königsberger Bruch" Marzipan, geflämmt
Odenwälder Marzipan
E NOVA 4
Schokolade Weiss
DmBio
E NOVA 3
softe Kokoswürfel
Farmer's Snack, Farmers Snack
D NOVA 4
Nussecken
D NOVA 4
Feine bitter Schokolade
DmBio, Dm
E NOVA 3
Vollmilch schokolade ganze Haselnuss
DmBio
E NOVA 3
Vollmilch Schokolade
DmBio
E NOVA 3
Schwein Gentleman
Odenwälder Marzipan
E NOVA 4
Marzipan Kartoffeln
Odenwälder Marzipan
E NOVA 4
Dinkel kekse
DmBio
E NOVA 4
Spritzgebäck
E NOVA 4