Barcode: 0007203672458
Arborio bold medium grain rice
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 1
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 356.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 80.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 6.7 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Arborio rice.
Recipes with Similar Ingredients
Microwave Fat-Free Risotto
5 ingredients
Rissotto With Porcini Mushrooms
10 ingredients
Rice With Lemon
8 ingredients
Risotto A La Milanese
9 ingredients
Risotto
8 ingredients
Champagne Risotto
8 ingredients
Risotta
9 ingredients
Tomato Risotto With Shrimp(Serves 2)
8 ingredients
Molded Rice Pudding
8 ingredients
Rice With Butter And Sage Leaves
5 ingredients
Risotto - Buon Appetito!(Italian)
13 ingredients
Mushroom Risotto(Makes 6 Large Servings)
8 ingredients
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Roasted salted almonds
A NOVA 3
Roasted Salted Cashews
Setton Farms
D NOVA 3
The Sparkling, Sparkling Juice, Peach
Alpenglow Beverage Company
E NOVA 4
White cheddar riced cauliflower with black pepper
C NOVA 3
Reese's Spreads Peanut Butter Chocolate
Hershey's, Reese's
E NOVA 4
Young Spinach
M&S Food
A NOVA 1
Eat Well
Marks & Spencer
A
Zeigler's, Small Batch, Strawberry Kiwi Cooler
Zeigler's Beverages Llc
E NOVA 4
Premium California Pistachios, Dry Roasted with Sea Salt
Setton Farms
B NOVA 3
Reduced Sugar & Salt Baked Beans
Sainsbury's
A NOVA 4
Scorpion Pepper Pistachios
seffon farms, Setton Farms
E NOVA 4
Pistachios
C NOVA 3