Barcode: 0041259212233
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 250.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 65.0 g |
| of which sugars | 65.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Red plums, corn syrup, high fructose corn syrup, fruit pectin, citric acid, sodium citrate.
Additives
e330
e331
e440
Recipes with Similar Ingredients
Easy Cheese Cake
7 ingredients
Strawberry Citrus Punch
5 ingredients
Easy Bake Cheesecake
7 ingredients
Frozen Peanut Butter Pie
6 ingredients
Frozen Peanut Butter Pie
7 ingredients
Texas Jam Cake
13 ingredients
Strawberry Citrus Punch(Easy Holiday Punch)
6 ingredients
Ranch Dressing
8 ingredients
Crawfish Pie (Mini)
15 ingredients
Glazed Ham Steak Recipe
5 ingredients
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Fettuccine al peperoncino
Ricca Pasta
A NOVA 1
Piadina
Metapontina
D NOVA 4
insalata golosa
Terra&Vita
A NOVA 3
Pesto senza aglio
Terra&Vita
E NOVA 4
Insalate belle e pronte gran mix
Terra&Vita
Insalata
Terra e vita, Terra&Vita
NOVA 1
Terra e vita insalate
Terra&Vita
A NOVA 3
Spinaci
Terra&Vita
A NOVA 1
FruitLove tropicale
Buonaterra, Terra&Vita
E NOVA 1
Insalatina
Terra & Vita
A
Saladlove
Terra & Vita
A
Minestrone di verdure
Terra e vita, Terra&Vita
B NOVA 3