Barcode: 4897052891900
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 408.0 kcal |
| Fat | 3.6 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 90.0 g |
| of which sugars | — |
| Fiber | — |
| Proteins | 4.3 g |
| Salt | 0.3 g |
Ingredients
Sugar, Cocoa Powder, Salt, Lecithin (E322) and Vanillin.
Additives
e322
e322i
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Cranberry Flavored Fruit Juice Cocktail, Cranberry
Shoppers value
E NOVA 4
Seltzer
Bowl and Basket
B NOVA 1
BLUEBERRY GINGER KOMBUCHA
Central Market
NOVA 3
Spring Water
Shoprite
A
Unsweetened Sparkling Water
H-E-B
A NOVA 1
Organic Strawberry Lemonade
Grown Right
E NOVA 4
Unsweetened Sparkling Water Lemon
H-E-B
B NOVA 4
Sweetened Strawberry Sparkling Water Beverage
H-E-B
C NOVA 4
Lemon juice
B NOVA 3
Heavy whipping cream
Bowl & Basket
E NOVA 4
Sweetened Mandarin Orange Sparkling Water Beverage
H-E-B
C NOVA 4
Sweetened Strawberry Sparkling Water Beverage
H-E-B
C NOVA 4