Barcode: 0083933236814
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 333.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 93.3 g |
| of which sugars | 86.7 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Dextrose, calcium stearate, tapioca dextrin, confectioner's glaze, carnauba wax, natural flavors, colors (turmeric, beta carotene, beet powder).
Additives
e1400
e160a
e160ai
e903
Recipes with Similar Ingredients
Death By Chocolate
6 ingredients
Strawberry Bread
9 ingredients
Yogurt Pie
4 ingredients
Stuffed Mushrooms
6 ingredients
Orange Fruit Mold
4 ingredients
Cheese Ball
7 ingredients
Yogurt Cheese
1 ingredient
Yogurt Pie
3 ingredients
Shrimp Fettucini
8 ingredients
Strawberry Shortcake
3 ingredients
Stollen
16 ingredients
7 Layer Dip
9 ingredients
Related Products in Snacks
Papillotes-Noir
Marque Repère,Equador
E NOVA 4
Biscuits petit déjeuner choco-noisette
Bio Village, Marque Repère
E NOVA 4
Biscuits nappés chocolat noir
Bio Village, Marque Repère
E NOVA 4
Noir Dégustation 74% cacao
Bio Village, Marque Repère
D NOVA 4
Biscuits tablette chocolat au lait
Bio Village, Marque Repère
E NOVA 4
Biscuits tablette chocolat noir
Bio Village, Marque Repère
E NOVA 4
Galette pur beurre
Bio Village, Marque Repère
E NOVA 3
Sablés amandes saveur citron
Bio Village, Marque Repère
E NOVA 4
Chocolat blanc spéculoos framboise
Marque Repère,Tablette d'Or
E NOVA 4
Chocolat au lait dégustation 40% de cacao
Bio Village, Marque Repère
E NOVA 4
Biscuits sésame
Bio Village, Marque Repère
E NOVA 4
Tartelettes framboise
Bio Village, Marque Repère
E NOVA 4