Barcode: 5706296901070
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 153.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 38.0 g |
| of which sugars | 36.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.2 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Gingembre (40 %) sucre (38 %), pulpe de con (6%), eau, jus d'orange et de citron (concentré), épaississant Pectine.
Additives
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Organic plant protein milk, chocolate
B NOVA 4
Fruit and vegetable juice, apple, kale, lemon
NOVA 1
Watermelon
Suja
C NOVA 1
Uber Greens
Suja
B NOVA 1
Pure Vanilla Extract with Madagascar Vanilla Beans
Watkins
NOVA 1
Black pepper grinder
B NOVA 1
Organic Uber Greens
Suja
B NOVA 1
Ginger Love Fruit Juice Drink
Suja
B NOVA 1
Ginger Love Fruit Juice Drink
Suja
B NOVA 1
Organic plant protein milk, original
B NOVA 4
Plant protein milk, unsweetened
B NOVA 4
Organic fruit juice
B NOVA 1