Barcode: 0645230000040
Cooled ham
Processing
NOVA 4
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 108.1 kcal |
| Fat | 2.7 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 5.4 g |
| of which sugars | 2.7 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 13.5 g |
| Salt | 2.7 g |
Ingredients
water, corn syrup, modified food starch, salt, potassium lactate, potassium acetate, sodium diacetate, sodium phosphates, natural and artificial flavors, sodium erythorbate, sodium nitrite
Additives
e250
e261
e262
e262ii
e316
e326
Recipes with Similar Ingredients
Chinese Chicken Salad
10 ingredients
Cornbread Salad
9 ingredients
Strawberry Pie
6 ingredients
Macaroni Salad
9 ingredients
Cranberry Cream Pie
6 ingredients
Vinegar Pie
7 ingredients
Delight
7 ingredients
Parmesan Sauce For Baked Potato
5 ingredients
Raisin Oatmeal Cookies
13 ingredients
Blueberry Cream Cheese Pie
8 ingredients
Vinegar Pie
7 ingredients
Mississippi Mud Cake
8 ingredients
Related Products
Tropical Fish Gummi Candy
Sunrise Natural Foods
D NOVA 4
Kiwi Fruit
Sunrise Natural Foods
E NOVA 4
Sharks Gummi Candy
Sunrise Natural Foods
D NOVA 4
Chocolate Almonds Candy
Vibrant
E NOVA 4
Fruity Puffs Dehydrated Marshmallow
Sunrise Natural Foods
E NOVA 4
Gummy Candy
Sunrise Natural Foods
D NOVA 4
Pretzels
Sunrise Natural Foods
E NOVA 4
Chewy Candy
Sunrise Natural Foods
E NOVA 4
Sour Belts
Sunrise Natural Foods
E NOVA 4
Peach Ring Gummi Candy
Sunrise Natural Foods
D NOVA 4