Barcode: 0071990000240
Coors Pure
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 25.9 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 1.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.3 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
water, organic barley malt, yeast, organic hops.
Recipes with Similar Ingredients
Beer Bread
3 ingredients
Beer Bread
3 ingredients
Texas Red Coors Chili
12 ingredients
Sour Dough French Bread
8 ingredients
Beer Biscuits
7 ingredients
Green Olive Chili Beer Dip
16 ingredients
Spicy Buffalo Beer Dip
6 ingredients
Belly Cheater's Brisket Recipe
10 ingredients
Plows Steak Sauce
8 ingredients
Related Products
Cacao en polvo
Kaitxo
NOVA 1
Maxi Cracker Basil
Lady Joseph
B NOVA 4
Fuah
Hello Plant
NOVA 4
Croqueta de queso de cabra con cebolla caramelizada
Sa Croqueta
E NOVA 4
Panela sin refinar
gourmet latino
E NOVA 2
Civia manzana y canela
Granola
B NOVA 3
Vinagre balsámico
Lágrima de Malvasía Volcánica
Fuah!
Hello Plant Foods
E NOVA 4
Petit doré
Family Biscuits
E NOVA 4
Granola frutos secos
Civia