Barcode: 0652852803003
Enoki Mushrooms
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 45.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 8.0 g |
| of which sugars | 2.0 g |
| Fiber | 3.0 g |
| Proteins | 2.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
100% fresh enoki mushroom
Recipes with Similar Ingredients
Spinach And Strawberry Salad
9 ingredients
Shabu Shabu
9 ingredients
Bacon Wrapped Delights
4 ingredients
Enoki Omelet Patties
6 ingredients
Beef-Wrapped Enoki Mushroom
4 ingredients
Enoki Mushrooms
5 ingredients
Enoki Protein Egg Bakes
10 ingredients
Bacon Wrapped Enoki
4 ingredients
Izakaya Sakura Salmon And Japanese Mushroom Salad
12 ingredients
Thai Spinach Salad
15 ingredients
Shabu Shabu
9 ingredients
Kaisou Salada
15 ingredients
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Choucroute de la mer
Escale Gourmande
C NOVA 4
Porridge Vanille-Chia
ener BiO, enerBiO
B NOVA 4
Sardines à l'huile d'olive, aux épices et aux aromates
La Belle-Îloise
NOVA 3
Sardines sans arêtes à l'huile d'olive et à la tomate
La belle-iloise
B NOVA 4
Crunchips Papryka
Lorenz
D NOVA 4
Pâtes de fruits Sport abricot banane fruits rouges
Andros
D NOVA 4
Stevia
Castelló
NOVA 4
Sardines à l'huile d'olive, aux épices et aux aromates
La belle-iloise
NOVA 3
Sardines sans arêtes à l'huile d'olive et à la tomate
La belle-iloise
B NOVA 4
Tofu nature ferme
Naturalia
NOVA 3
Le Kâmalis
Taureau ailé
B NOVA 1
Sardines à l'huile d'olive et à la tomate
La belle-iloise
A NOVA 4