Barcode: 0001121301757
Enriched macaroni product, linguine, traditional
by Spartan
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 357.0 kcal |
| Fat | 1.8 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 73.2 g |
| of which sugars | 3.6 g |
| Fiber | 3.6 g |
| Proteins | 12.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Semolina, niacin, ferrous sulfate (iron), thiamin mononitrate, riboflavin, folic acid.
Recipes with Similar Ingredients
Linguine Salad
6 ingredients
Pasta Ala Renee
9 ingredients
Pasta Marco Polo(Cold Pasta Salad)
10 ingredients
Chicken Tetrazzini(Low-Fat)
7 ingredients
Lemon Basil Pasta
7 ingredients
Mediterranean Shrimp Linguine
12 ingredients
Linguine With Clam Sauce
10 ingredients
Linguine Salad
5 ingredients
Carbonnara
6 ingredients
Broccoli Scallop Linguine
10 ingredients
Linguine Salad
8 ingredients
Easy Vegetable Linguine
6 ingredients
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Purée fruit
Danival
A
Sourdough Levain
ACE Bakery
C NOVA 4
Mango Chili Twist
DAVE & JON'S
D NOVA 3
Polish Sauerkraut
vlasic
D NOVA 4 Eco-Score B
Spaghetti Bolognese
Rebl Eats
B NOVA 4
PLAIN BAGELS
Söla
NOVA 4 Eco-Score B
Mega Hamburger Brötchen
K-Classic
C NOVA 4 Eco-Score B
Hot Dog Buns
Wonder
NOVA 4
Bowl Noodles Hot & Spicy Flavor
Nongshim
NOVA 4
Omega-5 Deluxe Mix
Natures Garden
NOVA 3
TRAIL MIX
KIRKLAND Signature
B NOVA 4
Tortenpfirsich
JedenTag
A NOVA 1