Barcode: 0007203676023
Enriched macaroni product with spinach and tomato, tricolor creste di gallo
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 375.0 kcal |
| Fat | 1.8 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 78.6 g |
| of which sugars | 3.6 g |
| Fiber | 3.6 g |
| Proteins | 12.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Semolina, dried spinach and dried tomato, niacin, iron lactate, thiamin mononitrate, riboflavin, folic acid.
Recipes with Similar Ingredients
Goat Cheese Quesadilla
13 ingredients
Champagne Punch
6 ingredients
Spanish Sangria
5 ingredients
Mulled Wine
7 ingredients
Sangria
9 ingredients
Chicken And Rice Supreme
6 ingredients
Chateaubriand Steak Sauce
5 ingredients
Wine Punch
4 ingredients
Chicken Marsala
10 ingredients
Black Bean Quesadillas From Goya®
7 ingredients
Pico De Gallo Grilled Cheese Sandwich
10 ingredients
Taco Turkey Wraps
6 ingredients
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Riso Integrale Extra - Riso e 8% Fibre
Riso Scotti
B
RISO SCOTTI - Arborio
Riso Scotti
C
Scotti Riso Arborio GR. 500
Riso Scotti
B NOVA 1
Crock & Gusta
Scotti
D NOVA 4
MAISenza
Riso Scotti
D NOVA 3
Risotto alla lombarda
Riso Scotti
E NOVA 4
Riso carnaroli
Riso Scotti
B
Crema spalmabile
Riso Scotti
E NOVA 4
Si con riso senza lattosio merendina con farina di riso
Riso Scotti
E NOVA 4
Cornetto con pesca
Riso Scotti
D NOVA 4
Risette Venere
Riso Scotti
B NOVA 3
Panetti croccanti
Riso Scotti
C NOVA 4