Fanta no SUGAR
by Fanta
Labels
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 2.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
carbon dioxide, acid (E330). lemon juice from concentrate (1 acesulfame K, sodium cyclamate, aspartame), acidity regulator (EX E300, preservative (E202), stabilizers (E414, E445), natural lemon flavour vid atural flavours, colour (E160a). Contains a source of phenylalanine. Laskedrik med citronsmag. Indeholder sødestoffer. Ingrediense kuldioxid, syre (E330), citronsaft fra koncentrat (12), sødestoffer (ace konserveringsmiddel (E202), stabilisatorer (E414, E445), naturlig cam ariumcyclamat, aspartam), surhedsregulerende middel (E331), afinidad El andre naturlige aromaer, farvestof (E160a).
Additives
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
VR46 Zero Sugar energidrikk
Monster
Concord Grape Juice
Langers
BOOST Balanced Nutritional Drink Rich Chocolate
BOOST
SPORT
Marque Repère,Sport
Mochaccino
Avalanche
100% Juice Apple
Mott's
sparkling energy
Bloom
PLUS+ Protein Strawberry Yoghurt
Pauls
Protein Enriched Chocolate Flavour Milk Drink with Sweeteners
PRO MLK
Fritz-Spritz organic rhubarb spritzer
fritz-spritz
Bebida à Base De Aveia Barista Nude. Caixa 1l
Nude
plant based ORIGINAL ALMONDMILK
simple truth