Barcode: 0829462600180
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 45.0 kcal |
| Fat | 1.5 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 5.0 g |
| of which sugars | 4.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 3.5 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Flaxmilk (filtered water, cold pressed flax oil), pea protein isolate, cane sugar, tapioca starch, vanilla extract, natural flavors, sunflower lecithin, sea salt, gellan gum, xanthan gum, vitamin a palmitate, vitamin d2, vitamin b12.
Additives
e322
e322i
e415
e418
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Hummus
Fresh Hummus Co.
C NOVA 3
Hummus
The Fresh Hummus Co.
C NOVA 4
Fruit concentrate
E NOVA 4
100% crushed smoothie mix fruit concentrate
E NOVA 4
Coconut Water with Pineapple Juice
Boho Chax
E NOVA 3
100% crushed fruit concentrate smoothie mix
E NOVA 4
Hummus
The Fresh Hummus Co
C NOVA 3
Raz-berry belnd
Dr. Smoothie Enterprises
E NOVA 4
Organic fruit concentrate
Dr. Smoothie Brands
E NOVA 4
Smoothie mix fruit concentrate
E NOVA 4
Premium Hummus
Organic Humm
B NOVA 3
100% crushed smoothie mix fruit concentrate
Dr. Smoothie Enterprises
E NOVA 4