Barcode: 8719375009076
Fresh start
by TeaLife
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 1
Labels
organic
eu organic
non eu agriculture
eu agriculture
eu non eu agriculture
lk bio 149
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 1.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.1 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Citronnelle* (28%), canelle* (23%), fenouil*, réglisse*, curcuma*, gingembre*, ortie* (5%), zeste de citron*. *Ingrédient biologique. Contient de la réglisse. Les personnes souffrant d'hypertension doivent éviter toute consommation excessive.
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Organic light lemonade
Ahold,Nature's Promise,Stop & Shop
D NOVA 4
Natures promise
Nature's Promise
E NOVA 4
Mango Dragon Fruit Flavored Sol Tropical Lemonade, Mango Dragon Fruit
Limited time originals
E NOVA 4
Black Cherry Flavored Sparkling Water
Nature's Promise
B NOVA 4
Kombucha Peach Bellini Sparkling Fermented Probiotic Tea Drink, Kombucha Peach Bellini
Nature's promise
C NOVA 3
Organic 100% Juice
Nature's Promise
E NOVA 1
Almondmilk Vanilla
Nature's Promise
NOVA 4
Oatmilk Extra Creamy
Nature's Promise
D NOVA 4
Organic Raspberry Lemonade
Nature's Promise,Stop & Shop
E NOVA 4
100% apple juice
Nature's Promise Kids
NOVA 4
Mango nector
Stop & Shop
E NOVA 4
Raspberry Lime Sparkling Spring Water, Raspberry Lime
Nature's promise
B NOVA 4