Barcode: 3760032002706
Frites du ch'nord
by Pom Bistro
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 3
Labels
no preservatives
no additives
no colorings
no dyes or preservatives
no flavors
potatoes from france
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 170.0 kcal |
| Fat | 6.9 g |
| of which saturated | 3.8 g |
| Carbohydrates | 22.3 g |
| of which sugars | 0.5 g |
| Fiber | 3.1 g |
| Proteins | 3.0 g |
| Salt | 0.5 g |
Ingredients
Pomme de terre 92,6%, graisse de bœuf 6,9%, sel,
Related Products in Chips And Fries
Frites
Marks & Spencer
C NOVA 4
Frites spécial friteuse
Casino
B NOVA 4
Pommes Frites Knusprig dünn
Penny
B NOVA 3
Pommes dauphines
Despi
C
French fries
aldi
C NOVA 4
Pommes Frites
Mr Frites
B NOVA 4
Primo fries
Primo
A NOVA 4
Patat Frites
Potato King
B NOVA 3
Dine In - Triple Cooked Chips
Marks and Spencer, Marks & Spencer
C NOVA 4
Frites au four
Mr frites
C NOVA 4
Classic frites
Marks & Spencer
C NOVA 4
Frites au Four, Préfrites et Surgelées
Mr Frites
B NOVA 4